قوانین بار مسافر در هواپیمایی ماهان

اضافه بار

در صورت حمل بیش ازجامه دان مجاز تعیین شده، شما موظف به پرداخت اضافه بار می باشید‚ این نرخ ها توسط هواپیمائی ماهان ارائه می گردد .

موارد غیر قابل پذیرش به عنوان جامه دان در پروازهای هواپیمائی ماهان
جامه دان شما نباید حاوی موارد ذیل باشد :

وسایلی که هواپیما‚ افراد ویا اموال و دارایی موجود درهواپیما رابه مخاطره بیندازد‚ از قبیل مواد عنوان شده توسط ICAO به منظور حمل و نقل هوایی ایمن کالاهای خطرناک وقوانین و مقررات IATA مربوط به کالاهای خطرناک ویا قوانین مصوبه خود شرکت هواپیمایی (اطلاعات بیشتردر زمان درخواست توسط ما ارائه می گردد)

وسایلی که طبق قوانین و مقررات عمومی ویا به دستور قانون گذار مقصد که پرواز از / به آنجا انجام می گردد ممنوع اعلام گردیده است.

وسایلی که حمل آنها ازنظرما به دلایل منطقی غیر مناسب است و به دلایلی خطر ناک ‚ غیرایمن‚ و یا به دلیل وزن‚ سایز‚ شکل ظاهری و ماهیت و یا شکستنی و فاسد شدنی می باشند. اطلاعات مربوط به مواردغیرقابل پذیرش، هنگام در خواست قابل ارائه می باشد .

حمل سلاح گرم و مهمات به غیر ازمقاصد شکار و ورزش درجامه دان ممنوع می باشد. سلاح گرم و مهمات مورداستفاده به منظور شکار و ورزش به عنوان جامه دان چک شده قابل پذیرش می باشد. رعایت ایمنی در بسته بندی مناسب الزامیست. حمل دیگر سلاح ها و مهمات براساس قوانین IATA و ICAO ممنوع می باشد .

طبق نظر و صلاحدید ما امکان حمل اسلحه ازقبیل: اسلحه گرم عتیقه‚ شمشیر‚ چاقو و یا هر وسیله مشابه دیگر که به عنوان جامه دان چک شده پذیرش گردد وجود دارد البته امکان حمل این قبیل وسایل به داخل کابین وجود ندارد .

جامه دان چک شده شما به هیچ عنوان نباید حاوی پول‚ جواهرات، فلزات قیمتی، ظروف نقره کامپیوتر، وسایل برقی شخصی‚ اوراق بهادار‚ وثیقه‚ ضمانت نامه و یا امثال آن، اسناد تجاری، پاسپورت و سایر مدارک شناسایی و یا نمونه ها باشد.

درصورت ایجاد خسارت و آسیب به موارد ممنوعه در جامه دان چک شده شما که در بالا ذکرگردیده شرکت هواپیمایی ماهان هیچ گونه مسئولیتی را به عهده نمی گیرد.
حق ممانعت از حمل

همانطورکه در بالا ذکر شد، شرکت هواپیمائی ماهان از حمل جامه دانی که حاوی وسایل ممنوعه( بر اساس موارد فوق الذکر)باشد معذور وبه محض اطلاع از وجود اینگونه وسایل ازحمل جامه دان شما اجتناب می کند .

جلوگیری از حمل جامه دان نامناسب،به دلیل سایز، شکل ظاهری، وزن، محتویات، ماهیت و یا به دلایل ایمنی و عملیاتی و یا آسایش سایر مسافران توسط شرکت هواپیمایی ماهان امکان پذیر است. اطلاعات مربوط به مواردغیرقابل پذیرش هنگام در خواست قابل ارائه می باشد .

امکان عدم پذیرش جامه دان شما برای حمل وجود دارد مگراین که با تایید شرکت هواپیمائی ماهان و با بسته بندی کاملا" مناسب، مخصوص و ایمن درکانتینری مناسب قرارگیرد. اطلاعات مربوط به بسته بندی و کانتینرهای غیرقابل قبول ازنظر ما زمان درخواست دراختیار قرار می گیرد .
حق بازرسی

به دلایل امنیتی وایمنی امکان اسکن وبازرسی و X-RAY جامه دان شما وجود دارد . در صورت عدم حضور شما جامه دان شما درغیاب شما وبه منظور اطمینان از عدم وجود موارد مذکور ممنوعه، بازرسی می گردد، زیرا مطابق درخواست شرکت هواپیمائی ماهان، این گونه وسایل را تحویل نداده اید. درصورت عدم رضایت و توافق شما جهت انجام چنین موضوعی، شرکت هواپیمائی ماهان از حمل شما و جامه دان شما اجتناب می نماید. در مواقعی که بازرسی، اسکن و یاX-RAY باعث آسیب وخسارت به شما و یا جامه دان شما شود، مسئولیتی متوجه ما نیست مگر مواردی که قصور و غفلت ازجانب شرکت هواپیمائی ماهان انجام گرفته باشد .
جامه دان چک شده

حفاظت جامه دانی که تمایل به چک شدن آن را دارید، به محض تحویل به شرکت هواپیمائی ماهان و دریافت تگ بار برای هربسته ازجامه دان چک شده شما، برعهده شرکت هواپیمایی ماهان می باشد .

نام و اطلاعات شخصی مسافر حتما " به جامه دان چک شده ضمیمه می گردد .

جامه دان چک شده، حتی المقدور با همان هواپیمایی که با آن پرواز می نمایید ارسال می گردد مگر به دلایل امنیتی،عملیاتی و یا ایمنی تصمیم به ارسال با پرواز دیگر اتخاذ نماییم. درصورتی که جامه دان چک شده شما با پروازدیگری ارسال گردید شرکت هواپیمایی ماهان جامه دان رابه شما تحویل خواهد داد. مگر براساس قوانین مقصد که حضور مسافر به منظورانجام امور گمرکی الزامی باشد.
جامه دان چک نشده

حداکثر ابعاد و وزن جامه دانی که مسافر باخود به داخل کابین هواپیماحمل مینماید توسط شرکت هواپیمایی ماهان مشخص می گردد. درصورت عدم صدق این موضوع جامه دانی که به همراه خود می برید باید زیرصندلی های هواپیما در مقابل شما و یا در باکس بالای سر شما قرار گیرد.

پذیرش حمل کالا هایی در کابین مسافری درصورت اطلاع رسانی قبلی واجازه ما که حمل آنها توسط کارگو مناسب نمی باشد ( به عنوان مثال: ابزار آلات موسیقی ظریف‚ بدون محدودیت ) و با مقررات کلی پرواز تلاقی نداشته باشند، امکان پذیر است. امکان نیازبه پرداخت شارژاضافی جداگانه دراینگونه موارد وجود دارد.
گردآوری و تحویل جامه دان های چک شده

. هزینه نگهداری جامه دان مسافر در صورت عدم تحویل در مدت زمان معقول برعهده مسافراست. درصورت عدم مراجعه مسافر طی مدت ۳ ماه از زمان مقرر جهت تحویل جامه دان شرکت هواپیمایی ماهان بدون هیچ مسئولیتی درقبال مسافر، جامه دان را رها می نماید.

فقط مسافری که جامه دان را حمل می نماید و تگ بار به نام وی صادر گردیده است حق تحویل گرفتن جامه دان چک شده را دارد .

در صورت ادعای مسافرمبنی بر عدم توانایی جهت تشخیص جامه دان با وجود تگ مشخصه جامه دان، شرکت هواپیمایی ماهان جامه دان را مشروط بر ثبات مالکیت، به مسافر تحویل می دهد.

 


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.